2013

SUVERENO (headliner na SUF 2013)

Bola to zaujimavá večerná akcia, na ktorej som sa cítil príjemne, aj keď ma v ten deň zaskočila riadna zima. Mesto Břeclav patrí na Morave medzi moje obľúbené a teda rád prídem podporiť túto udalosť aj v budúcnosti. Verím, že som aspoň malou štipkou prispel ku kultúrnemu rozvoju tejto oblasti a držím palce organizátorom pri usporiadní ďalších podujatí tohto typu.

Rude (rapper v kapele R.A.K.) 

Ako člen skupiny, ktorá mala možnosť vystupovať na festivale SHOW UP v úplnom vrchole večera, musím povedať, že festival bol profi. A slovom profi myslím profi po všetkých stránkach. Organizácia pred koncertom bola jasná a všetko čo bolo dohodnuté, bolo aj splnené. Už po príchode na miesto konania bolo jasné, že nejde o žiadnu amatérsku akciu, ktorá nepritiahne ľudí. A presne to sa aj potvrdilo. Ľudia začali prichádzať a my sme vedeli, že to dopadne dobre. SHOW UP fest sa nakoniec stal festivalom veľkých rozmerov, porovnateľný s inými veľkými komerčnými festivalmi a to ocenili aj ľudia. Boli sme nadmieru prekvapení ako dokázali prijať všetky štýly hudby a ako ocenili naše vystúpenie, hoci naše skladby a texty počuli prvýkrát v živote. K takémuto publiku sa do Břeclavi zase radi vrátime. Zvuk bol vynikajúci, na pódiu sme sa cítili veľmi dobre. Stage a svetla by mohli závidieť aj profesionáli. Tento festival si radi zopakujeme aj v nasledujúcich rokoch. 


Nikola See (elektrický kytarista v kapele 7D) 

V záři jsme byli s kapelou 7D pozváni na jednodenní Show UP Fest. Rádi jsme nabídku přijali. Nedalo mi to a googloval jsem si podrobnosti o festivalu a organizátorech. Příjemně mě překvapilo, s jakou vervou, zápalem a profi přístupem se do toho organizátoři pustili. Mám s organizací koncertů nějaké zkušenosti, tak vím, co všechno to obnáší.. Takže když jsme přijeli hrát, vše klapalo do detailu. Přístup pořadatelů, zvuk, pódium, světla, moderátoři… Jediné „čo by som vypichol“, byla absence nějaké improvizované podlahy pro aparáty a nástroje v back stage a už znatelnou zimu, kterou nezahnal ani dvojitý svařák… Ale zima už holt na konci září bývá. Podtrženo, sečteno – těšíme se na příští ročník .. 


Rytmo (zpěvák v kapele Rude&Rytmo) 

Show up fest 2013 bol pre mňa príležitosť mať prvé oficiálne vystúpenie so svojou formáciou RUDE&RYTMO. Napriek tomu, že s druhou kapelou často vystupujem, bol som nervózny, lebo náš štýl je originálny, a hlavne sme sa báli ako ho ľudia príjmu v nepokročilej hodine. Bolo to prvýkrát, keď som si vyslovene želal, aby vznikol nejaký časový sklz, no organizácia bola stopercentná. Všetko fičalo ako hodinky, dokonca vznikol asi polhodinový predstih, ale to bola chyba jedného z účinkujúcich. Publikum bolo otvorené, škoda že bola taká zima. Trošku mi tam chýbala nejaká kapela s jemnou hudbou, predsa len sa to klasifikovalo ako „multižánrový“ festival. Ďalšia vec – povolenie od obce pre kravál aspoň do 01:00 by tiež bolo len plus – vo vnútri v nejakom klube by to šlo. Ale musím povedať, že jediné, čo mi naozaj trošku prekážalo boli moderátori, ktorí z toho robili maturák. Ale prihliadnúc na počasie, povolený čas, a hlavne rozpočet to bola vynikajúca akcia. Dúfam že budúci rok sa to zorganizuje znova, a aj keby sa žiadny z mnou spomenutých nedostatkov nezlepšil, stále by to vypálilo dobre.


Jiří (kytarista v kapele Další Stádium Chaosu)

SHOW UP FEST 2013 pro mě i pro kapelu Další Stádium Chaosu znamenal velký krok. Byl to náš první open-air festival. První hraní na velkém otevřeném podiu. Zážitek, na který se nezapomíná. Chvíle, kdy můžeme zahrát pro víc lidí, než jsme kdy hráli. Pro lidi, kteří nás dřív neznali, neslyšeli a kteří by na nás, podle mého názoru, někam do malého klubu ani nepřišli.

Průběhu festivalu nemám co vytknout. Organizace byla precizní. Všechno šlapalo, jak mělo. Naše nadšení dorovnávala nervozita, ale ta s nástupem na stage rychle opadla. Se zvučením jsme byli opravdu spokojení. A nesmím zapomenout na lidi pod pódiem. I přes chladné počasí přišli, bavili se a byli úžasní, což nás neskutečně těšilo a o to víc jsme si koncert užili.

Výsledný dojem z festivalu, když to vezmu komplexně, můžu říct jediné: SUPER NÁPAD! Multižánrový fesťáček, pořádaný v období, kdy je Břeclav opravdu v kurzu a plní se lidmi. Paráda! Festival, který dal prostor mladým kapelám, vstupné na něj bylo dobrovolné a celý výtěžek byl věnován na pomoc těžce nemocným dětem v jihomoravském kraji. Vážně klobouk dolů. Děkuju za něj a doufám, že tento první ročník nebyl poslední.

Milan (zakladatel Show Up)

Show Up Fest 2013 pro mě osobně byla obrovská výzva. Byl to zkrátka první krok, první pokus, první dojem. A jak víme, na prvním dojmu často velmi záleží. Byla to pro mě skvělá zkušenost a našel jsem díky tomu zase další kus sám sebe, co mě baví, a také co a jak v tomto oboru funguje. Myslel jsem, že blíže už hudbě být nemůžu a uspořádáním SUF jsem si dokázal, že můžu.


Lidi, publikum, byli skvělí, nad očekávání, dokázali se bavit jednu chvíli na rock, vzápětí na hiphop a o několik chvil později zase na metal. Musím říct, že jsem pochyboval, že je toto, v hudebně stále tak konzervativní zemi, vůbec možné, a jsem strašně rád, že mě návštěvníci SUF těchto pochyb zbavili. Kapely, další dokonalý faktor, který utvářel atmosféru festivalu. Kapely byly na místě včas a komunikace s nimi byla výborná, navíc podaly výkony, před kterými se klaním. 

Já mohu za sebe říct všem jen jediné - DĚKUJU!!!!!